Nowości w panelu DirectAdmin

DirectAdmin to doskonale znany i lubiany komercyjny panel do zarządzania serwerem hostingowym. Na tle konkurencji wyróżnia się świetnym narzędziem custombuild – służącym do konfiguracji i kompilacji komponentów oraz prostym, przejrzystym oraz nie przeładowanym funkcjonalnościami interfejsem webowym.

W ostatnim czasie DirectAdmin jest intensywnie rozwijany, często pojawiają się usprawnienia oraz nowe funkcjonalności. Z tego wpisu dowiesz się o kliku bardzo istotnych nowościach.

Nowoczesny, mobilny motyw Evolution

Przez ostatni rok developerzy pracowali ciężko, aby nadać panelowi DirectAdmin nowy wygląd. Owocem tych prac jest wydana niedawno nowa skórka Evolution, która prezentuje się naprawdę dobrze i nowocześnie, również na urządzeniach mobilnych.

Evolution to motyw, który możemy bardzo łatwo i wygodnie dostosować do swoich potrzeb za pomocą:

  • zmiany kolorystyki
  • zmiany loga
  • wybrania jednego z predefiniowanych układów
  • łatwej edycji menu i jego zawartości dostępnych dla Administratorów, Resellerów i Użytkowników

Spolszczenie do motywu/skórki Evolution jest dostępne na Githubie wraz z dokładną instrukcją instalacji.

Obsługa serwera www OpenLiteSpeed

DirectAdmin znany jest ze swojej elastyczności w zakresie komponentów jakich możemy używać na serwerze. Jako serwer webowy mogliśmy wykorzystać do tej pory jedną z czterech opcji:

  • Apache – domyślnie
  • NGINX
  • NGINX + Apache Nginx jako reverse-proxy
  • LiteSpeed – komercyjny

Całkiem niedawno panel został wzbogacony o kolejną możliwość: OpenLiteSpeed, czyli darmową oraz otwarto źródłową wersję komercyjnego serwera LiteSpeed Enterprise.
OpenLiteSpeed (OLS) oferuje znaczący skok wydajnościowy w porównaniu do Apache, czy NGINX – co dobrze obrazuje poniższy obrazek pochodzący ze strony domowej openlitespeed.org.

Niedawno wydana wersja 1.60 OLS oferuje wsparcie dla Google QUIC oraz HTTP/3, a biblioteka do obsługi tych technologii została udostępniona w modelu open source.

Zmiany w sposobie licencjonowania

Z początkiem września zmianie uległ także sposób licencjonowania panelu DirectAdmin. Teraz w zależności od potrzeb możemy wybrać jeden z pakietów w przystępnej cenie.
Pakiety różnią się od siebie tylko ilością możliwych do utworzenia kont użytkowników oraz liczbą obsługiwanych domen.

PERSONAL w cenie 2$/mies przeznaczony jest dla użytku osobistego lub dla małych firm. Ograniczeniem jest jedno konto i do 10 obsługiwanych domen.

LITE – 15$/mies – dla niewielkich agencji, z limitem 10 kont oraz 50 domen.

STANDARD – bez ograniczeń, w cenie 29$ miesięcznie.

Dla niezdecydowanych, a chcących się bliżej zapoznać z możliwościami DirectAdmina świetną opcją jest TRIAL , który pozwala na używanie panelu bez ograniczeń przez 60 dni

Strona domowa: DirectAdmin.com.

Dodaj komentarz